• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/irankediyavrulari
Kedinizolsun - Safkan İran Kedileri

İran Kedisi Bakımı

İran Kedilerinin Bakımı

Bir İran kedisi aldığınızda onun diğer kedilerden karakter ve bakım olarak ayrıldığını bilmelisiniz.

İran kedilerinin karakter olarak nasıl farklı olduğunu Neden İran Kedisi Evde Beslemek İçin Tercih Ediliyor yazımda anlatmıştım.

İran kedilerinin bakımına gelince öncelikle kedinizi super premium mama ile beslemelisiniz. Bu mama kedinizin günlük besin ihtiyacını tam karşılarken, onun tüy bakımını da yapıyor. Kedinize super premium mama yedirdiğinizde dışkılamasında azalma da göreceksiniz.

Mama seçimi ile ilgili detaylı bilgi için 

İran Kediniz İçin Mama Seçimi

bağlantısına tıklayınız.

İran kedinizin diğer bir bakım gerektiren şeyleri gözleridir. Göz bakımıyla ilgili detaylı bilgiyi İran Kedilerinde Göz Bakımı Nasıl Yapılır yazımda bulabilirsiniz.

İran kedileri çok uzun ve görkemli tüylere sahiptir. Elbette bu güzelliğin bir de bedeli vardır ki bu bedeli siz ödersiniz. Her gün fırçalama gerektiren tüy bakımı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi İran Kedilerinde Tüy Bakımı Nasıl Yapılır yazımda bulabilirsiniz.

Tüylerle ilgili, yaşayacağınız problem bu kadar değil, tüy yumağına karşıda önlem almalısınız. Bu konuyla ilgili bilgi ise İran Kedilerinde Tüy Yumağı Oluşumu Nasıl Engellenir yazımda var.

Her kedide olduğu gibi İran kedilerinde de tırmalama ihtiyacı vardır. Tırmalama ihtiyacının sebebi ve doğru eşyayı tırmalamaya yönlendirmek ile ilgili detaylı bilgi Kedilerin Tırmalama İhtiyacını Doğru Yönlendirmek yazımda mevcut.

İran kedisinin bakımı gözünüzü korkutmasın, çünkü bu saydıklarım o kadar da zor şeyler değil ve çok vaktinizi almaz, zevkle yapacağınız bir  bakımlardır ve kedinizle birlikte geçireceğiniz bu süre kedinizle aranızda ki bağın güçlenmesini sağlıyacaktır. İran kediniz için günde 10 dakika ayırmanız tüm bu bakım için yeterli. Zaten çok severek ve değer vererek aldığımız, çocuğumuz gibi sevdiğimiz o güzel dostumuza ayıracak 10 dakikamız bile yoksa, kendimizi "kedi sever" diye adlandırmak yanlış olur.

Veteriner faturanızın kabarmaması ve sağlıklı, uzun ömürlü bir İran kedisine sahip olamanız için bu saydıklarıma uymanız yeterli.

İran kediniz için gerekli tüm malzemeler dileyen tüm kedi dostlarımıza başlangıç paketi ile birlikte gönderilecektir.
Başlangıç paketimizin içeriğini görmek için

Yavru kedinizle gelecek olan başlangıç paketi

bağlantısına tıklayınız.

kedinizolsun.com sitesine ait orjinal yazıdır.
İzinsiz paylaşılamaz.
Yorumlar - Yorum Yaz


Bizi Facebook Sayfamızdan da Takip Edin
facebook

Yetişkin İran Persıan Erkek Kedimiz
Exotic Shorthair Erkek kedimiz (kısa tüylü İran kedisi)
Orjinal Silver Chincihilla Dişi kedimiz
Yetişkin Himalayan Dişi kedilerimiz
Exotic Shorthair Dişi Kedimiz (kısa tüylü iran kedisi)
Safkan Dişi Van Kedimiz